Nowości

Diavel for Bentley: ekskluzywność, osiągi i kunszt w absolutnie nieziemskim wydaniu

2023-12-08

 

Diavel for Bentley to efekt pierwszej współpracy marek Ducati i Bentley. Numerowana i limitowana edycja 500 motocykli Ducati Diavel V4 inspirowana jest samochodem Bentley Batur. Dodatkowo wyprodukowanych zostanie 50 egzemplarzy, które dostępne będą wyłącznie dla Klientów Bentleya.

Ducati i Bentley z dumą ogłaszają nowy, limitowany model, który celebruje to, co najlepsze w obu kultowych markach. Projekt pod nazwą Ducati Diavel for Bentley zrodził się ze współpracy między dwoma producentami i łączy niesamowite doświadczenie Ducati w motocyklowym świecie z wyjątkową wizją ekskluzywności, kunsztu i designu w stylu Bentleya. Motocykl został zaprezentowany podczas wydarzenia "fuorisalone" w Art Basel w Miami Beach, czyli zagranicznej edycji najbardziej prestiżowych europejskich targów sztuki współczesnej.


 

W oparciu o wyrafinowaną bazę techniczną wysokowydajnego i zaawansowanego Diavela V4, Ducati zintegrowało wiele elementów charakteryzujących styl samochodu Bentley Batur, który również powstał w limitowanej serii ręcznie wykonanej w liczbie 18 sztuk. Diavel for Bentley powstanie w numerowanej serii ograniczonej do 500+50 egzemplarzy, przy czym te ostatnie będą zarezerwowane jedynie dla Klientów Bentleya.

Dział Centro Stile Ducati, we współpracy z projektantami z marki Bentley, stworzył nowy projekt tego wyjątkowego motocykla, czerpiąc inspirację z modelu Batur. Zdecydowane i agresywne linie Diavela V4 zostały podkreślone przez bogaty w metaliczne odcienie kolor Scarab Green, który pochodzi z palety Bentley Mulliner. Wiele charakterystycznych cech modelu Batur zostało wykorzystanych w różnych elementach motocykla i są to między innymi kute felgi w kolorze Dark Titanium Satin, które kształtem przypominają te z samochodu, a dodatkowo zaprojektowane i stworzone zostały specjalnie na potrzeby tego modelu.Boczne wloty powietrza odzwierciedlają dwukolorową osłonę chłodnicy, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Bentleya Batur. Przedni błotnik, owiewka i zbiornik paliwa przypominają żebra na masce, podczas gdy jednomiejscowy ogon, który można zastąpić siedzeniem pasażera, czerpie wiele stylistycznych inspiracji z tylnej części samochodu. Wiele elementów nadwozia wykonano z wysokiej jakości włókna węglowego i są to między innymi osłony silnika, wydechu i chłodnicy, panele boczne, a także tylna część nadwozia.

Siedzisko kierowcy, inspirowane wnętrzem samochodu, zostało obszyte czarną Alcantarą i wyróżnia się wyhaftowanym logotypem marki Bentley. Podwójna końcówka układu wydechowego wraz z osłoną została przeprojektowana w taki sposób, aby zharmonizować się z wyrafinowanymi liniami motocykla.

Batur to najpotężniejszy samochód produkcyjny Bentleya w historii, który napędzany jest silnikiem W12 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 740 KM. Zbudowany został w liczbie zaledwie 18 sztuk. Co więcej, Batur łączy w sobie wzorcowe rzemiosło Bentleya z muskularnym nadwoziem, które definiuje nowe DNA designu brytyjskiego producenta samochodów i zapowiada nowy kierunek projektowania marki. Przekaz wizualny komunikuje wielką moc i elegancję, jednakże unikając przy tym ostentacyjnego nadmiaru. Każdy z 18 egzemplarzy Bentleya Batur został wykonany ręcznie przez firmę Mulliner, która jest najstarszym producentem nadwozi na świecie i zarazem wewnętrznym oddziałem firmy Bentley, który gwarantuje najwyższej jakości rękodzieło.

Oprócz 500 egzemplarzy Diavel for Bentley, Ducati oferuje również serię zaledwie 50 egzemplarzy o nazwie Diavel for Bentley Mulliner, dostępnych wyłącznie dla klientów Bentleya, którzy dzięki bezpośredniej współpracy z projektantami Centro Stile Ducati będą mogli skonfigurować motocykl z różnymi kolorami siedziska, przednich zacisków hamulcowych, elementów wykonanych z włókna węglowego i obręczy. Będą mogli także wybrać lakier pasujący do ich samochodu lub zdecydować się na jeden z kolorów z ekskluzywnej palety wybranej przez projektantów firmy Crewe.Diavel for Bentley, podobnie jak wszystkie kolekcjonerskie motocykle producenta z Borgo Panigale, będzie dostarczany wraz z certyfikatem potwierdzającym autentyczność. Nazwa modelu i numer produkcyjny egzemplarza są wygrawerowane na tabliczce umieszczonej na karbonowej osłonie głowicy, po prawej stronie motocykla. Zarówno deska rozdzielcza, jak i matryca tylnych świateł LED oferują specjalną animację, która sprawia, że Diavel for Bentley jest jeszcze bardziej rozpoznawalny. W zestawie wraz z pojazdem znajdzie się też dodatkowe siedzenie pasażera i dedykowany pokrowiec, a każdy motocykl dostarczany będzie w ekskluzywnej, spersonalizowanej skrzyni.

Współpraca między dwoma producentami doprowadziła również do stworzenia wyjątkowej kolekcji zarezerwowanej wyłącznie dla właścicieli Diavel for Bentley, która pozwala klientom uzupełnić swój styl o kask i kurtkę (zarówno w wersji męskiej, jak i damskiej) w kolorystyce odzwierciedlającej lakier motocykla.

Diavel for Bentley napędzany jest silnikiem V4 Granturismo o pojemności 1158 cm3, który jest elementem nośnym konstrukcji, a jednocześnie charakteryzuje się wysoce wyrafinowanymi rozwiązaniami technicznymi. Generuje moc maksymalną na poziomie 168 KM i bogaty jest w moment obrotowy sprawiając, że jest jednocześnie płynny, przewidywalny i użyteczny już od najniższych obrotów. Układ zapłonu Twin Pulse wraz z dedykowanym układem wydechowym znacznie poprawiają dźwięk silnika.


#DucatiDiavelV4 #DiavelforBentley #Boldinspiresbold