Nowości

Jeszcze więcej stylu w rodzinie Monster dzięki nowemu lakierowi Iceberg White

2023-05-23

 

Kompaktowy i lekki motocykl typu naked to esencja Ducati – zaprojektowany dla czystej przyjemności z jazdy. Gama kolorystyczna modeli Monster i Monster Plus na rok 2024 została wzbogacona o malowanie Iceberg White.

Dzięki sportowemu silnikowi, ale zarazem idealnemu do użytku drogowego, Monster jest wyjątkowym modelem w swoim segmencie. To motocykl idealny zarówno dla tych, którzy po raz pierwszy wkraczają w świat jednośladów, jak i dla doświadczonych motocyklistów. Gwarantuje łatwość i bezpieczeństwo jazdy, ale również bez jakichkolwiek kompromisów zdolny jest do dostarczania ogromnych dawek adrenaliny.

Monster łączy w sobie zwartość i lekkość w nowoczesnej formule, która odnawia koncepcję naked sport wymyśloną przez Ducati. Wysokie osiągi, które wspierane są przez najnowocześniejszą elektronikę, są połączone z nowoczesnym i eleganckim stylem. Jednocześnie Monster zachowuje DNA oryginalnej receptury, która zrodziła się w Borgo Panigale w 1993 roku.

Na rok 2024 Ducati zaktualizowało gamę kolorystyczną Monstera dodając malowanie Iceberg White, które uzupełnia kolorystkę Ducati Red i Aviator Grey. Nowe malowanie jest również dostępne dla wersji Plus, charakteryzującej się dodatkową przednią owiewką i osłoną siedzenia pasażera, które sprawiają, że Monster jest jeszcze bardziej sportowy.Nowe malowanie jeszcze wyraźniej podkreśla linie Monstera, a wszystko za sprawą gustownego połączenia zimnej bieli Iceberg White i czerwieni Ducati Red. Efektem takiej kompozycji jest jeszcze bardziej wyrafinowany i nowoczesny wygląd. Sportowy charakter został dodatkowo wzmocniony dzięki czerwonym wstawkom na felgach.

Jedną z mocnych stron Monstera jest jego lekkość. Każdy element został zaprojektowany przez inżynierów z myślą o jak najniższej wadze, dzięki czemu jest on aż o 18 kg lżejszy w porównaniu z Monsterem poprzedniej generacji. Idealnie nadaje się on do poruszania się po zatłoczonych arteriach miasta, a jednocześnie gwarantuje  ogromne emocje dozowane prawą manetką, a także pełną kontrolę w każdej sytuacji.

Łatwość prowadzenia Monstera jest wspierana przez wygodną pozycję, zaprojektowaną tak, aby kierowca zawsze czuł się pewnie. Wysokość siedziska wynosząca 820 mm i smukłość motocykla pozwalają na łatwe oparcie stóp na podłożu, a pozycja podnóżków i kierownicy ułatwia rozluźnienie tułowia i nóg. Ta wyjątkowa konfiguracja jest kompromisem pomiędzy codziennym użytkowaniem w mieście, a szybką jazdą po krętych drogach.

Nowoczesny i wyrafinowany design podkreśla charakterystyczne cechy Monstera. Przód motocykla jest zdominowany przez lampę LED, natomiast jego tylną część podkreśla krótki ogon o agresywnych kształtach. Charakterystyczny jest również kształt muskularnego zbiornika paliwa. Najnowszej generacji elektronika to wyposażenie standardowe i obejmuje między innymi systemy ABS Cornering, Traction Control i Wheelie Control. Wszystkie niezbędne informacje i komunikaty wyświetlane są na 4,3-calowym kolorowym wyświetlaczu TFT. Sportowy charakter Monstera podkreśla system Launch Control.Silnik Testastretta 11° z homologacją Euro 5 rozwija maksymalną moc 111 KM przy 9 250 obr./min i moment obrotowy 93 Nm przy 6 500 obr./min. Dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2 Monster jest również dostępny w wersji o obniżonej mocy. Niezawodny silnik Monstera można dostosować do indywidualnych potrzeb dzięki trzem trybom jazdy – Sport, Touring i Urban.

Każdy entuzjasta może dostosować swojego Monstera do własnych preferencji i upodobań dzięki szerokiej gamie akcesoriów Ducati Performance. W ofercie znajdziemy chociażby końcowy tłumik Termignoni, dodatkową  osłonę silnika lub sportowy uchwyt na tablicę rejestracyjną. Z wszystkimi dostępnymi akcesoriami można zapoznać się w sekcji wyposażenie oraz w konfiguratorze.

Aby doświadczanie jazdy na motocyklu oraz spójność z nim była jeszcze większa, zapraszamy do zapoznania się z kolekcją odzieży motocyklowej przygotowanej na rok 2023, która zawiera pełen przekrój strojów – od sportowych kombinezonów skórzanych dedykowanych do jazdy na torze wyścigowym, aż do swobodnej odzieży wysokiej jakości służącej do codziennego użytku. Kolekcja 2023 dostępna jest u dealerów Ducati.

Zachęcamy też do śledzenia profili Ducati Polska na Facebooku i Instagramie.


#Monster #JustFun