Sport

"Potrójna korona" WorldSBK 2023: triumf zespołu Aruba.it Racing – Ducati

2023-10-30


Ostatni wyścig World Superbike 2023 w Jerez był niezwykle ekscytujący. Sezon kończy się świetnym wynikiem dla zespołu Aruba.it Racing – Ducati, który zdobył „potrójną koronę”: Drużynowe Mistrzostwo Świata, Mistrzostwo Konstruktorów, a Alvaro Bautista przypieczętował tytuł Mistrza Świata Kierowców, po raz drugi z rzędu.

Niedzielny wyścig był sensacyjny. Alvaro Bautista w walce z Toprakiem Razgatlioglu stworzył zapierające dech w piersiach widowisko. Na metę Hiszpan przyjechał drugi, ale Toprak został ukarany za przekroczenie limitu toru na ostatnim zakręcie i musiał oddać jedną pozycję. Dla Bautisty jest to 27. zwycięstwo w rekordowym sezonie.

Michael Rinaldi startował z jedenastej pozycji, a wyścig ukończył na szóstej. Tym samym udało mu się zdobyć kluczowe punkty do zdobycia tytułu drużynowego.

 

Alvaro Bautista powiedział: Myślę, że to był praktycznie idealny sezon, podobnie jak ostatni weekend. Zdobyliśmy wszystkie tytuły i jestem bardzo szczęśliwy. Zwycięstwo przed tak wieloma fanami było wspaniale i niezwykle emocjonujące. W drugim wyścigu bawiłem się świetnie, pojedynek z Toprakiem był fantastyczny: walczyliśmy w każdym zakręcie, ale zawsze uczciwie. Myślę, że wszyscy, którzy oglądali wyścig, byli wzruszeni.

Michael Rinaldi dodał: To nie był łatwy weekend. W sobotę mieliśmy wiele trudności, ale zespół wykonał świetną pracę, znajdując ustawienia, które pozwoliły mi na szybką jazdę podczas drugiego wyścigu. Jestem szczęśliwy, że zdołałem przynieść zespołowi ważne punkty w klasyfikacji.

Serafino Foti, menedżer zespołu Aruba.it Racing, podsumował: To był fantastyczny sezon, udało nam się zdobyć trzy tytuły, a ostatni z nich wywalczyliśmy tuż przed końcem ostatniego wyścigu. Olbrzymie podziękowania należą się zawodnikom, całemu zespołowi, sponsorom i naszym fantastycznym kibicom.


 

#ForzaDucati