Sport

Prezentacja zespołów Ducati Lenovo Team i Aruba.it Racing na sezon wyścigowy 2023

2023-01-23


Zespoły Ducati Lenovo Team oraz Aruba.it Racing są gotowe do obrony tytułów Mistrzów Świata w MotoGP i WorldSBK.

Oficjalna prezentacja zespołów wyścigowych MotoGP i WorldSBK odbyła się podczas wydarzenia Campioni in Pista, które miało miejsce w pięknej scenerii ośnieżonych Dolomitów i ośrodka narciarskiego Madonna di Campiglio w północno-wschodnich Włoszech.



Podczas ekskluzywnego, transmitowanego na żywo pokazu poznaliśmy malowania motocykli Desmosedici GP, na których zespół Ducati Lenovo weźmie udział w Mistrzostwach Świata MotoGP 2023. Oficjalny zespół Ducati, który w tym roku obchodzi 20. rocznicę debiutu w klasie królewskiej, jest gotowy do obrony trzech tytułów Mistrza Świata zdobytych w zeszłym roku. Francesco Bagnaia, w swoim trzecim sezonie z Ducati, będzie miał w tym roku nowego partnera z zespołu. Enea Bastianini, który zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata 2022 na Desmosedici GP zespołu Gresini Racing, po raz pierwszy wystąpi w oficjalnych barwach Ducati. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejny ekscytujący sezon. Pierwszy z 21 wyścigów zaplanowano na 26 marca w Portimão w Portugalii. Począwszy od tego roku, oprócz tradycyjnego wyścigu niedzielnego, w soboty odbywał się będzie wyścig sprinterski, który doda więcej emocji Mistrzostwom Świata MotoGP 2023.



Najbardziej ekscytującym momentem było odsłonięcie Desmosedici GP23. Bagnaia i Bastianini zaprezentowali nowe malowanie, które również w tym roku zachowuje czerwoną kolorystykę Ducati, wzmocnioną kilkoma detalami z włókna węglowego i jaśniejszym odcieniem czerwieni. Kolejną nowością jest to, że Bagnaia wybrał numer 1 na cały sezon 2023 w MotoGP. Desmosedici GP nie był jednak jedynym motocyklem Ducati z "jedynką" na owiewce, który został pokazany na scenie. Wydarzenie zostało wzbogacone obecnością zespołu Aruba.it Racing, oficjalnego zespołu Ducati w Superbike, który zapewnił sobie tytuły mistrzowskie w sezonie 2022. Numer 1 pojawił się również na Panigale V4 R Alvaro Bautisty. Michael Ruben Rinaldi będzie jeździł u jego boku już trzeci sezon jako oficjalny zawodnik Ducati w WorldSBK.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia Campioni In Pista Grzegorza Jędrzejewskiego, dziennikarza, komentatora MotoGP i pasjonata motocykli, który jako jedyna osoba z Polski wzięła udział w prezentacji zespołów Ducati Corse.



#CampioniInPista #ForzaDucati