Wydarzenia

Diavel V4 Unica: pierwszy polski projekt wykonany przez Centro Stile Ducati

2023-09-01

 

Ekskluzywny program Ducati Unica powstał, aby umożliwić tworzenie wyjątkowych modeli, personalizowanych w zakresie wykraczającym poza standardowy konfigurator. Pierwszy projekt Unica sprzedany do Polski jest jednocześnie pierwszym na świecie wykonanym przez dział Unica na bazie Diavela V4.

Centro Stile Ducati podchodząc indywidualnie do każdego projektu daje Ducatisti szansę, aby mogli jeszcze bardziej utożsamiać się z własnymi motocyklami. Niezapomniany proces personalizacji rozpoczyna się od przedstawienia wizji designerom. Następnie zespół profesjonalistów i pasjonatów przystępuje do szkicowania projektu i pracuje nad nim aż do momentu, w którym wizja twórcy zostanie spełniona w każdym detalu. Możliwości są niemal nieograniczone, a modyfikacje wykonywane z uwzględnieniem kryteriów stylistycznych, które identyfikują prawdziwe Ducati.

Każdy dołączający do programu Ducati Unica może osobiście odwiedzać atelier Centro Stile Ducati, aby śledzić postępy prac. Wszystkie etapy powstawania unikatowego motocykla są też starannie dokumentowane – od pierwszych szkiców, aż po uroczystość odbioru gotowego dzieła.


Autorem pierwszego polskiego projektu Ducati Unica jest Damian Owczarek, Dyrektor Generalny Ducati Polska. Jest to jednocześnie pierwszy na świecie projekt Diavela V4 wykonany przez dział Unica. Modyfikacje wprowadzone w motocyklu czynią go bezpośrednim wyrazem unikatowego stylu, siły i doskonałości. Efektu dopełniają detale: szlachetne materiały, dedykowane wykończenia, specjalne kolory z palety Lamborghini, elementy wykonane z włókna węglowego, a także akcesoria i części niedostępne jeszcze w sprzedaży, lub nawet wykonane ręcznie, specjalnie z myślą o tym projekcie.

Właścicielem pierwszego unikatowego Diavela V4 został Pan Mateusz, Klient salonu Ducati z Torunia. Uroczysta prezentacja skończonego dzieła odbyła się w Bolonii, w atelier Centro Stile Ducati. Moment, w którym Pan Mateusz zobaczył swój motocykl był dla całego zespołu Ducati bardzo ekscytujący i stał się źródłem wielkiej dumy. Zwieńczeniem projektu było przekazanie właścicielowi certyfikatu unikalności, który potwierdza oryginalność i gwarantuje jego niepowtarzalność.

Andrea Ferraresi, dyrektor Centro Stile Ducati, uznał naszego Diavela V4 za jeden z trzech najlepszych projektów jakie kiedykolwiek opuściły dział produktów specjalnych. To dla nas naprawdę wielkie wyróżnienie. Gratulujemy Panu Mateuszowi. Nie możemy doczekać się kolejnych polskich projektów Ducati Unica – powiedział Damian Owczarek.


 

Chcesz stworzyć jedyny w swoim rodzaju motocykl marzeń, który będzie odwzorowaniem Twojego stylu? Kontaktując się z dealerem Ducati uzyskasz informacje niezbędne do uzyskania dostępu do programu Ducati Unica, który dotyczy gamy Ducati i Ducati Scrambler. 


#Ducati #DiavelV4 #DucatiUnica