Wydarzenia

Ducati Riding Experience Poziom 2: relacja ze szkolenia na Torze Jastrząb

2024-07-04


W dniu 29 czerwca 2024 roku po raz drugi w tym sezonie spotkaliśmy się na szkoleniu Ducati Riding Experience. Po solidnym i wartościowym przygotowaniu podczas treningu w maju, drugi poziom kursu DRE Road Academy odbył się na znacznie szybszej i szerszej nitce Toru Jastrząb. Dzięki profesjonalnej kadrze instruktorów JC Group odkrywaliśmy możliwości motocykli Ducati i pokonywaliśmy własne ograniczenia.

Wiele uczestników pojawiło się w hotelu na terenie obiektu już w piątek wieczorem, aby w sobotni poranek zjeść śniadanie i wypić kawę na tarasie z widokiem na nitkę toru. Chwilę przed godziną 9:00 kompleks wypełnił się ponad 50 Ducatisti oraz około 70 motocyklami Ducati. W recepcji uczestników witały dwie niesamowite maszyny, Panigale V4 Bagnaia 2022 World Champion Replica oraz Audi RS Q8. Każdy z uczestników otrzymał upominek od Ducati oraz partnerów wydarzenia, czyli Pirelli Polska oraz PKO Leasing. Podczas briefingu Janusz Czaja, szef instruktorów JC Group, opowiedział o planie treningowym na nadchodzące godziny, a także omówił pełną trasę przejazdu i apeksy każdego z zakrętów na torze. Chwilę później, około godziny 10:00, podzieleni na grupy spotkaliśmy się w padoku, aby przygotować się do jazdy. Temperatura tego dnia była wysoka, a asfalt bardzo przyczepny.
W bezpiecznych warunkach i pod czujnym okiem profesjonalnej kadry szkoleniowej doskonaliliśmy swoje umiejętności na nitce toru. Z każdą kolejną sesją nabieraliśmy coraz większej pewności siebie w pokonywaniu zakrętów, zyskiwaliśmy coraz lepsze wyczucie przyczepności motocykla, nasze przejazdy były coraz płynniejsze, prędkości rosły, a czasy okrążeń zdecydowanie się skracały.

 

Przedstawiciele dealera Audi Centrum Warszawa Okęcie udostępnili wszystkim uczestnikom szkolenia ekscytujące modele do jazd testowych. Podczas wycieczki po okolicach Toru Jastrząb można było zasmakować jazdy modelami S3 Sportback, RS3, RS5 Sportback, RS6 i Q8.

Po zakończeniu szkolenia do dyspozycji uczestników dostępna była pokaźna flota motocykli testowych. Każdy chętny mógł osobiście sprawdzić na torze modele Multistrada V4 Pikes Peak, Multistrada V4 S, DesertX Rally, DesertX, Diavel V4, Streetfighter V4 S, Streetfighter V2, Panigale V2, SuperSport 950 S, Hypermotard 950 RVE, Hypermotard 698 Mono RVE, Monster SP, Monster i Scrambler Full Throttle.

 

Ducati Riding Experience Road Academy Poziom 2 wyróżnia indywidualne podejście szkoleniowców do każdej osoby, niezależnie od poziomu jej zaawansowania. Uczestnicy doceniają zaangażowanie i profesjonalizm całego zespołu obsługi, dobry stosunek czasu jazdy do przerw, który pozwala zregenerować się przed wyjazdem na kolejne sesje, doskonałe jedzenie, zawsze dostępne napoje, a także organizację na najwyższym poziomie, z przywiązaniem uwagi do najmniejszych detali. Wydarzenia z cyklu DRE mają niepowtarzalny klimat i atmosferę pasji, którą tworzą Ducatisti z całej Polski. To doskonała okazja, aby nawiązać nowe znajomości, ale przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie, które przełoży się na poprawę bezpieczeństwa.Ducati Riding Experience to cykl szkoleniowy, który podzielony jest na cztery różne sekcje: Road, Racetrack, Adventure i Travel Adventure. DRE Road Academy to szkolenia na najnowocześniejszych obiektach w Polsce w formule dwuetapowej. Dla poszukiwaczy mocnych wrażeń przeznaczony jest wrześniowy trening DRE Racetrack Academy na legendarnym torze wyścigowym Misano World Circuit. Z kolei dla właścicieli modeli Multistrada i DesertX, którzy chcą rozpocząć przygodę z offroadem, organizowane jest szkolenie DRE Adventure Academy. Zupełnie nową formułą jest DRE Travel Adventure, które odbywa się w formie kilkudniowej wycieczki motocyklowej połączonej ze zwiedzaniem ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych.

Jeśli chcesz wziąć udział w przyszłych szkoleniach i poprawić swoje umiejętności jazdy na motocyklu Ducati, niezależnie od roku jego produkcji, obserwuj profile Ducati Polska na Facebooku i Instagramie. Zachęcamy też do śledzenia kalendarza wydarzeń Ducati.


#DucatiRidingExperience #DRE