Wydarzenia

Kolejny projekt Ducati Unica w Polsce: oryginalne Panigale V2 Troya Baylissa

2023-10-27


Do Polski trafił kolejny, drugi już motocykl, który wyprodukowany został w ramach programu personalizacji Ducati Unica. Tym razem mamy do czynienia z prawdziwym rarytasem, który trafił do prywatnej kolekcji. Panigale V2, którego używał sam Troy Bayliss, to jedyny taki egzemplarz na całym świecie.

W 2021 roku, dwadzieścia lat po zdobyciu Mistrzostwa Świata Superbike w 2001 roku, Ducati złożyło hołd legendarnej karierze Troya Baylissa, dedykując mu specjalny motocykl, produkowany w numerowanej serii, który upamiętnia pierwszy z trzech tytułów mistrza świata World Superbike zdobytych przez australijskiego zawodnika. Panigale V2 Bayliss 1st Championship 20th Anniversary to motocykl, który trafił w gusta fanów Troya na całym świecie. Charakteryzuje się specjalnym, okolicznościowym designem, przywodzącym na myśl Ducati 996 R, na którym australijski motocyklista zdobył pierwszy tytuł World Superbike w 2001 roku. Panigale V2 w specjalnej wersji dostępne jest na zamówienie u dealerów Ducati, a każda sztuka charakteryzuje się unikalnym numerem wybitym na półce amortyzatora.W przypadku tego konkretnego egzemplarza, który powstał w ramach programu Ducati Unica, należy mówić o prawdziwym białym kruku, bowiem jest to oryginał z atelier Centro Stile Ducati do wyłącznego użytku Troya Balissa. Na dokładnie tym motocyklu Bayliss przejechał okrążenie Lap of Honour podczas imprezy World Ducati Week 2022 na torze Misano, w której udział wzięła rekordowa liczba osób – ponad 80 000 Ducatisti z całego świata. Autentyczność pojazdu potwierdza certyfikat unikalności, który przekazany został nowemu właścicielowi wraz z motocyklem.


Chcesz stworzyć jedyny w swoim rodzaju motocykl marzeń, który będzie odwzorowaniem Twojego stylu? Kontaktując się z dealerem Ducati uzyskasz informacje niezbędne do uzyskania dostępu do programu Ducati Unica, który dotyczy gamy Ducati i Ducati Scrambler.


#Ducati #PanigaleV2 #TroyBaliss #DucatiUnica #BornToCelebrate