Wydarzenia

Mistrzowie Świata! Pasja i technologia "Made in Italy" podbijają MotoGP

2022-11-06


W Walencji Francesco Bagnaia na Ducati Desmosedici GP22 przypieczętował tytuł Mistrza Świata MotoGP 2022! Ducati kończy tegoroczny sezon z potrójną koroną: Mistrza Świata Konstruktorów, Drużynowego Mistrza Świata, a także z indywidualnym zwycięstwem Pecco. Całkowicie włoski duet Bagnaia-Ducati zapisał się dziś na kartach historii motocyklowej.

Po raz pierwszy w historii MotoGP zawodnik i motocykl z tego samego kraju zdobywają tytuł Mistrza Świata. Niezwykłe połączenie pasji, talentu i determinacji Francesco Bagnai oraz technologii najszybszego motocykla na świecie, Desmosedici GP22, to wielkie zwycięstwo Włoch. Dla Ducati jest to drugi tytuł mistrzowski, na który musieliśmy czekać od 2007 roku, kiedy królował Casey Stoner. To olbrzymi sukces, który przyszedł w niezwykle pozytywnym dla firmy momencie i lepiej niż kiedykolwiek wyraża wartości Ducati: „Styl, Wyrafinowanie i Wydajność”.

To fantastyczny dzień dla całego Ducati! – powiedział Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati – Zespół Ducati Corse wytrwale pracował, aby osiągnąć drugi tytuł mistrzowski w MotoGP, który dziś sprawia, że nasze serca pękają z radości. Wyścigi są mocno związane z pasją Ducatisti, a także moją, więc jestem dziś bardzo szczęśliwy. Przede wszystkim pragnę pogratulować Pecco, który miał niesamowity sezon. Dzięki „Trzem Muszkieterom” Gigi, Paolo, Davide oraz wszystkim z Ducati Corse i Ducati Lenovo Team, którzy konstruowali ten niesamowity motocykl, a także wszystkim, którzy pracują w Borgo Panigale i sprawiają, że takie emocje są możliwe. Tytuł Mistrza Świata jest dla nich i dla wszystkich Ducatisti. To była długa walka, ale dziś zespół jest tak silny i skoncentrowany, jak nigdy wcześniej. Naprawdę wierzę, że może to być początek bardzo pozytywnej drogi dla Ducati.

Po przejechaniu mety wyścigu Bagnaia z niesamowitym entuzjazmem powitany został w boksie Ducati Lenovo Team i na trybunie Ducati na torze w Walencji. W siedzibie w Borgo Panigale, gdzie ustawiony został wielki ekran, pracownicy Ducati w napięciu przeżywali ostatnie Grand Prix sezonu. Razem z polskimi kibicami potrójną koronę Ducati świętowaliśmy podczas wydarzenia w salonie Warszawie i Katowicach, a także podczas spotkania w łódzkiej restauracji. Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami celebrowali ten wyjątkowy dzień. Forza Ducati!


Ducati Liberty Motors Warszawa


Ducati Euorider Katowice


Ducati Liberty Motors Łódź


#ForzaDucati #PerfectComb1nation