Wydarzenia

Relacja z DRE Racetrack Academy na torze Misano World Circuit

2023-10-25


Tegoroczny cykl Ducati Riding Experience zakończył się wrześniowym wydarzeniem DRE Racetrack Academy na włoskim torze Misano. Trening dostarczył nam mnóstwo zabawy i adrenaliny, ale przede wszystkim pozwolił nam nabrać bardzo cennego doświadczenia.

Szkolenie DRE Racetrack Academy stanowiło rozwinięcie wiedzy i doświadczenia, które zdobyliśmy uczestnicząc w szkoleniach DRE Road Academy Poziom 1 na ODTJ Driveland i Poziom 2 na Autodromie Jastrząb. Trening na czterokilometrowym torze, na którym rozgrywane jest Grand Prix San Marino, przeznaczony jest dla motocyklistów w stopniu średnio-zaawansowanym i zaawansowanym, a celem szkolenia jest poprawa techniki jazdy torowej i zwiększenie prędkości w zakrętach.Trudno opisać pierwsze odczucia po spotkaniu z obiektem, który na stałe gości w kalendarzu mistrzostw świata MotoGP. Sam tor, jego nitka, a także paddock są imponujące i świetnie przygotowane do przyjęcia olbrzymiej ilości fanów prędkości. Już od wejścia można poczuć się jak jeden z zawodników klasy światowej, a emocje sięgają zenitu. Na uczestników szkolenia czekają dziesiątki motocykli: Panigale V2, Panigale V4 S, Panigale V4 SP2, Panigale V4 R i Superleggera V4.

Podczas briefiengu przedstawiony został zespół instruktorów, których zadaniem tego dnia było czuwanie nad bezpieczeństwem i poprawieniem techniki jazdy uczestników. Byli to czołowi zawodnicy Ducati, jak chociażby Karel Abraham czy Alex de Angelis. Od profesjonalistów dowiedzieliśmy się w jaki sposób korzystać z podzespołów i elektroniki w sposób najbardziej efektywny na torze. Pięć sesji pod okiem wymagających instruktorów przyniosło wiele radości, ale też duże zmęczenie. Niezwykle cenne okazały się rady, które otrzymaliśmy od zawodowców podczas pogawędek na przykład w trakcie przerwy obiadowej. Poziom szkolenia był bardzo wysoki, a doświadczenie instruktorów przełożyło się na szybki postęp uczestników.Zapraszamy do uczestnictwa w cyklu szkoleniowym Ducati Riding Experience w sezonie 2024, którego daty i lokalizacje podamy wkrótce. Zachęcamy do śledzenia kalendarza wydarzeń Ducati.


#Ducati #DucatiRidingExperience #DRE #RacetrackAcademy